ماشین ریخته گری چرخشی , مکمل پرینتر سه بعدی برای تولید انبوه مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

ماشین ریخته گری چرخشی , مکمل پرینتر سه بعدی برای تولید انبوه

در جوامعی مملو از تولیدات قوی و راه اندازی امیدوارکننده ی آن ها، گاهی اوقات تولید محصولات جدید به تعویق می افتاد و یا حتی به طور کامل و با موفقیت راه اندازی نمی شوند. . خوشبختانه، راه اندازی REVO ، ماشین ریخته گری چرخشی به عنوان یکی از جذاب ترین مکمل های ی پرینتر سه بعدی، با چنین مشکلاتی روبرو نیست.

این دستگاه در واقع با استفاده از قالب پرینت شده و با قدرت چرخشی، در عرض تنها ده دقیقه، اشکال جدید پلاستیکی تولید می کند. در رونمایی این ماشین حدودا یک سال پیش، تولید کنندگان کانادایی اذعان داشتند که نهایتا REVO برای تولیدات انبوه تولید شده است. همانطور که ممکن است به یاد داشته باشید، ماشین REVO با توانایی خود در افزایش سرعت تولید قطعات ساخته شده با پرینتر سه بعدی ، منجر به بروز انقلابی در جامعه ی پرینتر های سه بعدی شد. طراحی و توسعه ی این دستگاه توسط متخصصان فیلامان از کلگری، آلبرتا، کانادا انجام شده است، اولین دستگاه رومیزی ریخته گری چرخشی از جنس فلز است که امکان تولید اشیاء بر اساس قالب های ساخته شده با پرینتر سه بعدی را فراهم می کند. حرکت چرخشی آن موجب می شود فشار گرانش، مواد را به هر گوشه ای از قالب اصلی فشار دهد، و در نتیجه به سرعت، کل اشکال تشکیل می شود. در حالی که بسیاری از ماشین های بسیار سریع، قطعه های غول پیکر و ماشین آلات گران قیمت برای کارخانه ها در نظر گرفته شده اند.

ماشین ریخته گری چرخشی , مکمل پرینتر سه بعدی برای تولید انبوه

REVO، با این حال، تکنولوژی قابل دسترس و مقرون به صرفه ای برای شما فراهم می کند و مکمل خوبی برای پرینتر  سه بعدی است. تنها با طراحی و پرینت  سه بعدی برخی از قالب ها (با معکوس کردن یک طرح منظم)، و استفاده از REVO ،می توانید سریع ده ها شکل یکسان تولید کنید. همانطور که تیم سازه های سحرآمیزاظهار داشتند: "این دستگاه به شما اجازه می دهد مدل های سه بعدی دلخواه خود را هر 10 دقیقه  تکرار کنید." در سال 2014، آنها همچنین به مخاطبان خود اطمینان دادند که می توان با استفاده از انواع مواد، از جمله پلاستیک، موم، شکلات، صمغ کهربا، و ... با این دستگاه  اشکالی با کیفیت بالا ایجاد کرد.

ماشین ریخته گری چرخشی , مکمل پرینتر سه بعدی برای تولید انبوه

جای تعجب نیست که این ماشین، انقلابی در سال 2014 ایجاد کرده است. ممکن است شما حتی آن را در گالری های هنری و آگهی های کانادا دیده باشید. هر چند که ما نمی دانیم چرا تولید این دستگاه یک سال به تعویق افتاد، اما جان مک دونالد ازتیم سازه های سحرآمیز از نهایی شدن نمونه ی اولیه REVO خبر داد که در حال حاضرآماده ی راه اندازی است. او خاطر نشان کرد: "ما می خواهیم این نمونه ی اولیه را به سطح بعدی ارتقا دهیم، البته هنوز هم این نمونه از REVO بهترین مدل این ماشین برای راه اندازی است. با قالب های جدید، استفاده از REVO برای تامین همه ی نیازهای ریخته گری قالبی آسان تر خواهد شد".

ماشین ریخته گری چرخشی , مکمل پرینتر سه بعدی برای تولید انبوه

هر چند برای کسب اطلاعات بیشتر باید تا راه اندازی آن صبر کنیم اما مک دونالد اذعان داشت که اولین قیمت تعیین شده برای این ماشین $ 500.00 است، و با رشد منظم قیمت شاید به 600.00 $. برسد. قطعات ماشین REVO جدا از هم خواهد بود(فقط پایه ها به قاب آلومینیومی پیچ می شود و دیگر آماده ی کار می شود.) و می توان به راحتی اجزا را به هم متصل کرد و سپس آن را مورد استفاده قرار داد. آن را به برق وصل کنید دکمه ی روشن را بزنید، ماشین را روی سرعت دلخواه تنظیم کنید و سپس دستگاه راه اندازی می شود. هیچ نرم افزاری لازم نیست، تنها سخت افزار بسیار ساده ای برای استفاده در ماشین تعبیه شده. او در ادامه می گوید که دستگاه به طور کامل تست شده و یک مدار تولید برای به راه انداختن موتورطراحی شده است. به نظر می رسد زمان آن رسیده است تا حد زیادی به توانایی های پرینتر سه بعدی خود سرعت ببخشیم.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست