طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

بیوک، فورد و آئودی ازجمله تولید کنندگان معدودی در عرصه ی خودروسازی هستند که در حال حاضر از تکنولوژی پرینت سه بعدی استفاده می کنند یا به کارگیری این فناوری از برنامه های تولیدی آن ها در آینده است. با این حال، هنگام تجربه ی رانندگی با خودروهای لوکس، یک فراری که با پرینتر سه بعدی به وجود آمده هیچ تردیدی در شما راه نخواهد داد. در حالی که هنوز تولید کنندگان خودرو درایتالیا مدلی پرینت شده تولید نکرده اند، اما نمونه ای از آن را تحت عنوان "Manifesto Concept "به عنوان صاحب امتیاز چالش دانشگاهی طراحی منحصر به فرد فراری 2015 انتخاب کرده اند.

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

در چالش فراری منحصر به فرد 2015-دور سوم از رقابت ها-دانشجویان مهندسی و طراحی 50دانشگاه معتبرسراسر دنیا با مفهومی یکپارچه و اصلاح شده از اینکه "نسل جدید فراری به چه چیزی شبیه خواهد بود؟" به چالش کشیده شدند. از 50 دانشگاه شرکت کننده، 8 تن از آن ها به دور دوم راه یافتند و تنها 4 گروه به مرحله ی نهایی رسیدند: Hochschule Pforzheim آلمانی، دانشکده ی مطالعات خلاق دیترویت، دانشگاه Hongik کره جنوبی ( تیم برتررقابت های سال2011)، و در نهایت ، موسسه ISD-Rubika در والنسیا، فرانسه. آخرین تیمی که نام برده شد در مدل سازی کامپیوتری شناخته شده است که پذیرای پروژه های ساختاری میان رشته ای است. رویکرد سه فینالیست، تبدیل نمونه های سه بعدی به نمونه های واقعی و با کیفیت بالا از طریق شرکت مهندسی Skorpion، کمپانی نمونه سازی سریع و سه بعدی در ایتالیا، بود. و یکی از آن نمونه های پرینت سه بعدی فراری، که توسط شش تن از دانشجویان موسسه ی ISD-Rubika طراحی شده بود، جایزه ی اصلی این چالش را به دست آورد.

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

شرکت Skorpion با به کارگیری تکنولوژی پرینت سه بعدی استریولیتوگرافی، نمونه ی طراحی شده ی فراری را با جزییات کامل پرینت می کند به میزانی که تا حد امکان واقعی باشد. پس از فرآیند پرینت سه بعدی، هر نمونه توسط تیم مهندسی Skorpion مونتاژ و نهایی شد، که از یک فرآیند کاملا تخصصی برای ارایه ی پرینت سه بعدی واقعی و طرح فوق العاده براق نمونه ها استفاده شد که در نهایت حیرت داوران را برانگیخت.

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

هیئت داوران این رقابت ها مجموعه ای از کارشناسان و طرفداران فراری، از جمله طراحان، مهندسان، رانندگان و حتی صاحبان نمایشگاه ها بودند، که به اتفاق آرا، بهترین نمونه را به عنوان برنده اعلام کردند. در نهایت، "چشم انداز منسجم و کلی نمونه" ، که شامل شکل خارجی، کابین، و قسمت های متحرک بود، بیشتر در راستای مدل پیش بینی شده ی فراری یعنی مدل 2040 بود و به دلیل کیفیت بالا ی نمونه های پرینت سه بعدی،داوران به راحتی می توانستند جزییات کار که فوق العاده خوب طراحی شده بود را بررسی کنند.

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

شش تن از دانشجویان ISD-Rubika که برنده ی طراحی ماشین فراری بودند: مایکل براتلی، گریماد گروکس و ژان باپتیست اپینات از فرانسه، و همچنین مایکل کالیویاناکسی، استانیسلاس الکسیاک، و ویلیام استاک از بلژیک.

نمونه های طراحی شده ی فراری نیز از طریق صفحه فیس بوک در اختیار کاربران قرار گرفت تا خودروی برگزیده به انتخاب آن ها تعیین شود که دی اسفرا، به طراحی دانشجویان هانگیک سئول برگزیده شد.

 

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

طراحی خودرو با استفاده از پرینتر سه بعدی

دونمونه ی دیگر از فراری های طراحی شده ی فینالیست ها در این رقابت

این اولین باری نبود که با استفاده از پرینتر سه بعدی یا ماشین نمونه سازی سه بعدی، طرح های ارایه شده بررسی می شد. بلکه سال های پیشین،کمپانی وکسل جت به بازسازی موتور 312P مسابقه فراری کمک کرده بود. با استفاده از موتورهای موجود برای راه اندازی اولین مصرف کننده ی دستگاه پرینتر سه بعدی در جهان، پرینت سه بعدی فراری در سال 2040، و یا حتی زودتر، دور از ذهن به نظر نمی رسد.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست