پرینت 5 بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

پرینت 5 بعدی

واضح است که همه ما می دانیم پرینت 3 بعدی چیست. ما پرینت 4 بعدی را نیز بررسی کرده ایم،

که شامل اشیاء چاپ شده ای است که هنگامی که در معرض محرک های بیرونی مثل نور، آب یا

تغییرات دما قرار می گیرند تغییر شکل داده و به اشکال مختلف در می آیند. پس در پرینت 5 بعدی

چه چیزی وجود دارد ؟ اشیاء چاپ شده ای که معلق می مانند ؟ اشیاء چاپ شده ای که تلـپورت

می شوند؟ اشیاء چاپ شده ای که در زمان سفر می کنند؟

پرینت 5 بعدی

خب، خیر. شما می توانید یک ماشین زمان TARDIS را به حالت 3 بعدی پرینت کنید، اما باز هم نمی توانید کاری کنید سفر کند. پرینت 5 بعدی، نام دیگری برای ساخت افزایشی پنج محوری است و در حالیکه ممکن است به اندازه تلپورت شدن هیجان انگیز نباشد، باز هم نسبتا جالب و کاربردی است. عبارت "5 بعدی" آنطور که در پرینت پنج محوری به کار می رود، توسط آزمایشگاه های تحقیق الکتریکی میتسوبیشی (MERL) که شرکت تابع در آمریکای شمالی مربوط به شعبه تحقیق و توسعه شرکت بین المللی است، در حال استفاده است. آنها در حال آزمایش روی یک تخت چاپ بوده اند که در واقع روی دو محور به صورت عقب و جلو حرکت می کند و در نتیجه محورهای چهارم و پنجم را به وجود می آورد.

این برای قطعه پرینت شده نهایی بدان معنی است که به جای اینکه به عنوان یک سری لایه تخت ایجاد شود، لایه ها قوس دار ساخته می شوند. دانشمند مدیر ارشد تحقیقات MERL، ویلیام یرازونیس، مزایای این فرآیند را آنطور که در مورد کلاهک فشار انجام می شود شرح می دهد. او توضیح می دهد کلاهکی که توسط فناوری سه بعدی استاندارد پرینت می شود، هنگامی که تحت فشار قرار می گیرد در طول خطوط اتصال به سرعت پاره می شود. اما اگر همان قطعه توسط روش 5 بعدی چاپ شود، با اعمال انحنا در خطوطی که حداکثر فشار را تحمل می کند، قطعه پنج بار مقاوم تر شده و 25% ماده مصرفی کمتری استفاده می شود.

پرینت 5 بعدی

یک قطعه چاپ شده 4 بعدی خودسامان

او می گوید: "همان شکل است، از همان مدل CAD درست می شود، از همان پلاستیک ساخته می شود، روی همان دستگاه ساخته می شود، اما قطعه ای که به صورت 5 بعدی پرینت می شود تا پنج برابر مستحکم تر است. این مثل تفاوت یک دوچرخه و یک موتور مسابقه ای است."

یرازونیس برای اثبات حرف خود به همراه یک همکار، کلاهک فشار یکسان را به هر دو حالت 3 بعدی و 5 بعدی پرینت کردند، سپس آنها را با افزایش فشار مورد آزمایش قرار دادند. کلاهک پرینت شده توسط فناوری 3 بعدی پس از حدود یک ثانیه از بین رفت و پیش از آنکه تصمیم بگیرد برایش کافی بوده است تنها تا 0.1 مگاپاسکال فشار را تحمل کرد. از طرف دیگر، کلاهک پرینت شده با فناوری 5 بعدی قبل از ترکیدن، اعمال فشار 3.7 مگاپاسکال را تحمل کرد.

این رویکردی متفاوت به تولید افزایشی است و نشان می دهد هرگز محدودیت های پرینت 3 بعدی واقعاً غیرقابل تغییر نیستند. این فرآیند همیشه می تواند دستکاری شده و گاهی تا پایانی شگفت انگیز – و جذاب-  تغییر کند. ممکن است مطالعه MERL برای بسیاری از تولیدکنندگان بسیار جالب به نظر بیاید، مخصوصا تولیدکنندگانی که استفاده از پرینت 3 بعدی برای قطعات مورد استفاده نهایی را به دلیل قدرت ناکافی ماده مصرفی به تاخیر انداخته اند.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست