طراحی و ساخت کفی کفش با اینترنت و پرینتر سه بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

طراحی و ساخت کفی کفش با اینترنت و پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی موراد فوق العاده ای را در زمینه پزشکی امکانپذیر کرده است اما واضح است ساختن بسیاری از آنها برای یک تولید کننده معمولی در خانه ممکن نیست. ممکن است پرینت 3 بعدی در تولید سهولت ایجاد کرده باشد، اما لزوما در شاخه پزشکی چنین نکرده و این خود چیز خوبی است، چرا که اغلب به همان اندازه که عاشق ساختن اشیا برای خودم هستم، باز هم ترجیح می دهم اگر لازم شد یک متخصص پزشکی جایگزینی زانویم را به دست گیرد.

با این وجود استثنائاتی وجود دارند. در حالیکه بهتر است چیزهایی مانند ایمپلنت و سایر روندهای جراحی به متخصصین واگذار شود، وسایلی شگفت انگیز توسط سازندگان معمولی بدون آموزش پزشکی خاص که زندگی را تغییر داده ساخته شده است – به عنوان نمونه فقط نگاهی به جامعه e-NABLE بیندازید. اعضای مصنوعی ساخته شده توسط پرینت 3 بعدی عناوین اخبار ما را به طور مداوم پر می کنند، و در حالیکه تعدادی از جالب ترین داستان ها را رقم می زنند، تنها وسایل کمک کننده ای نیستند که توسط فناوری سه بعدی به صورت وسیع در دسترس قرار گرفته است.

ممکن است کفی های کفش مسحور کننده ترین چیزها در جهان نباشند، اما اهمیت آنها نباید نادیده گرفته شود. کفی های کفشی که به طور مناسب اندازه باشند و به خوبی ساخته شده باشند می توانند برای فردی که از درد پا یا کمر رنج می برد تغییرات گسترده ای ایجاد کنند، و اسکن پرینت سه بعدی به طور فزاینده ای تولید کفی کفش شخصی سازی شده برای فرد خاصی که از آنها استفاده می کند را آسانتر و ارزانتر کرده است.

طراحی و ساخت کفی کفش با اینترنت و پرینتر سه بعدی

استیو وود، طراح و مهندس در Gyrobot Limited مسئول برخی از خلاقانه ترین و جالب ترین فناوری های پرینت سه  بعدی کفی که تا به حال دیده ایم بوده است – مانند کفی های انعطاف پذیر شکل گرفته با گرما (thermoformed Flexy-Form insoles). او برخی اعضای مصنوعی قابل توجه پرینت شده با فناوری سه بعدی را نیز طراحی کرده است. او اکنون اختراع دیگری را ابداع کرده است که کفی های شخصی سازی شده را برای فرد معمولی حتی قابل دسترس تر می کند. Gensole یک ابزار رایگان و مبتنی بر اینترنت است که برای پرینت سه بعدی FDM با استفاده از مواد TPE/TPU مثل Filaflex بهینه سازی شده و به شما اجازه می دهد کفی های خود را خودتان طراحی کنید.

طراحی و ساخت کفی کفش با اینترنت و پرینتر سه بعدی

کاربران می توانند یا اسکن پای خود را آپلود کنند، یا اینکه با یکی از طرح های Gensole برای طراحی کفی خود کار کنند. طرح های قابل تنظیم می توانند برای تناسب با نیازهای کاربر تغییر داده شوند ( دستورالعمل را از اینجا ببینید). این ابزار با ترکیب چهارفناوری که Gyrobot در مورد آنها تحقیق می کرده است توسعه داده شد:

· کفی متناسب با شکل با استفاده از " Solemorph"، فرآیندی که سطح بالایی کفی را برای تطبیق با اسکن پا شکل می دهد

· کفی های تراکم متغیر، چاپ شده با نواحی مش ضخیم تر و نازکتر برای جبران نواحی دارای فشار بالا

· کفی های باز/بسته هسته، که اجازه می دهند بافت سوراخ دار در سطوح بالایی برای جریان هوای بهتر و تحریک سلولهای خونی انتخاب شود

· نمای برشی کفش، که اجازه می دهد انحناهای کفی برای تطابق با کفش های افراد تنظیم شود

وود می گوید: "کار توسعه زیادی با پرینت سه بعدی کفی ها در چند سال گذشته توسط Gyrobot انجام شده و اکنون زمان آن فرا رسیده است که بخشی از آن کار را در یک سایت اختصاصی به صورت مجزا ارائه کنیم. Gensole، بسته حاصله است که همه ی آن دانش را گرفته و در یک راه حل طراحی نرم افزاری و چاپ با کاربرد آسان بسته بندی می کند."

هنگامی که کفی خود را طراحی کردید، Gensole فایل .AMF آنرا برای شما ارسال می کندکه می توانید آنرا در خانه یا مراکز خدمات پرینت سه بعدی پرینت کنید. وود فایل های پایه ی کفی را نیز در Thingiverse آپلود کرده است تا اگر بخواهید آنها را پرینت کنید و پیش از طراحی کفی خود، ایده کلی را به دست آورید. او همه کاربران را نیز به آپلود و اشتراک ساخته های خود در Thingiverse ترغیب می کند تا اعضای جامعه مجازی بتوانند آنها را ببینند.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست