تکنیک جدید قالب گیری برای قطعات پرینت سه بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

تکنیک جدید قالب گیری برای قطعات پرینت سه بعدی

جاشوا لکاک

آخرین بار که با بنیانگذار 3DTOPO که مقر آن در بویز است همراه بودیم، هنوز در حال اصلاح فرآیند قالب سازی PLA گم شده و کارکردن روی پرینتر عظیم شیشه ای سه بعدی خود بود. او بیش از هر کسی که همه کارها را خودش انجام می دهد یا در کارهایی که در منزل پیش می آید کارآمد است، اگر چیزی در یک دستگاه خراب شود، حتی اگر فلز باشد، خودش قطعه ای جدید می سازد. اما هنگامی که به فرآیندهای پشت کارهایش نگاه می کنید، متوجه می شوید چرا همه در کارگاه خود این کارها را انجام نمی دهند.

اتکا به خود می تواند کاری پیچیده باشد،  اما واضح است برای افرادی مانند لکاک بسیار آسان است، و خوشبختانه او فنون خود را با هر کسی که علاقمند به چنان فرآیندهایی است به اشتراک می گذارد. اخیرا، لکاک زمانی را برای اشتراک جدیدترین روش خود با ما اختصاص داد-و احتمالا این با چیزهایی که تا بحال دیده اید شباهتی ندارد. وی آن را تکنیک قالب گیری شنی پوسته گمشده سه بعدی نامگذاری کرده و نمی توانم بگویم فرآیند هیجان انگیزتر است یا نتایج، اما اگر به قالب گیری در فلز علاقمند هستید، قطعا ارزش دارد نگاهی به این بیندازید.

تکنیک جدید قالب گیری برای قطعات پرینت سه بعدی

لکاک اخیرا به persia3dprinter.ir اظهار داشت: "تا جایی که می دانم، این تکنیک جدیدی در جهان است."

لکاک با بیان اینکه نظرات متعددی با این مضمون که به نظر می رسد تکنیک قالب گیری PLA گمشده اش "بیش از حد نیاز به کار داشته باشد" دریافت کرده است، تصمیم گرفت چیز تازه ای را با تکنیک جدید خود امتحان کند، قالب گیری در مس.

او به ما گفت: "این روش بسیار سریع تر، آسانتر و ارزانتر است".

تکنیک جدید قالب گیری برای قطعات پرینت سه بعدی

در حالیکه این روش قطعا برای تازه کارها در نظر گرفته نشده، لکاک اشاره می کند قالب گیری شنی با پرینت سه بعدی قطعا چیز تازه ای نیست. با این وجود از نظر احتیاجات عمومی پروژه محدود است.

لکاک گفت: "با آن تکنیک، تنها قطعاتی که می تواند از شن برداشته شود قابل حصول است –برش های زیرین، قسمت مرکزی و غیره، همگی محدودیت های آن فرآیند هستند که با دفن و سوزاندن مستقیم خروجی پرینت در شن سبز، آن کاستی های قالب گیری شنی مرتفع شده و بیشتر مزایای تکنیک PLA گمشده را فراهم می کند-اگرچه قالب ها فاقد جزئیات در حد آن تکنیک هستند."

تکنیک جدید قالب گیری برای قطعات پرینت سه بعدی

تکنیک قالب گیری شنی پوسته گمشده با حذف نیاز به پوسته سرامیکی با فلزات آهنی نیز کار می کند، و البته زیبایی شن در این است که با کاربرد این تکنیک می تواند مکررا مورد استفاده قرار بگیرد. و لکاک دوباره در این تکنیک از مدلی سه بعدی استفاده کرد که توسط فیلامنت PLA با شبکه بندی  0% پرینت شده بود.

تمام تصاویری که نمونه هایی از تکنیک جدید را نشان می دهند مستقیما پس از خروج از شن بدون هیچ تمیزکاری گرفته شده اند. قطعات چیزی بین 10 تا 15 پوند وزن داشته است. هنگامی که شن محکمتر فشرده شود، متوجه خواهید شد نقوش پرینت شده با فناوری سه بعدی را واضح تر می بینید. از آنجایی که هدف نشان دادن جزئیات تا حد ممکن است و لکاک می تواند از آنها به عنوان "معیاری برای حدی که جزئیات نشان داده می شوند" استفاده کند، وی دیدن آنها را مفید می داند.

لکاک در تکنیک خود از یک مولد القایی 15 کیلو واتی استفاده می کند که با ذوب 8 کیلوگرم مس در حدود 20 دقیقه، به نظرش از همه کارآمدتر است (حدود 0.20 دلار هزینه برق برای شما خواهد داشت) و قادر به ذوب فولاد نیز هست. آنها در اینجا از یک بوته آهنگری 8 کیلوگرمی گرافیت با خلوص بالا استفاده کردند، اما برای کارآهنی بوته ای گرافیت-رسی را به کار بگیرید.

تکنیک جدید قالب گیری برای قطعات پرینت سه بعدی

لکاک و تیم وی در مستند بعدی خود، برای کار با فولاد برنامه ریزی کرده اند و اگر کنجکاو هستید درباره مولد القایی بیشتر بدانید آن را نیز در یک ویدیو در آینده نشان خواهند داد. برای بحث بیشتر درباره تکنیک جدید، به تالارهای گفتگوی قالب گیری شنی پوسته گمشده برای مدل های پرینت سه بعدی در persia3dprinter.ir مراجعه کنید.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست