پرینتر سه بعدی سیلیکون مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

پرینتر سه بعدی سیلیکون

تولید کننده جهانی فناوری و مواد مستقر در مونیخ، وکر شیمی اعلام کرد که اولین پرینتر سه بعدی صنعتی جهان را که از مواد سیلیکونی استفاده می کند تولید کرده است. جهان اولین نظر خود را به پرینتر سه بعدی ACEO سری k Imagine در K 2016 (نمایشگاه تجاری برای پلاستیک و لاستیک)  خواهد انداخت، جایی که در تمام طول نمایشگاه در غرفه وکر در حال کار خواهد بود. در حال حاضر، هیچ فناوری تولید افزودنی برای لاستیک های سیلیکونی وجود ندارد که فرآیند توسعه داده شده وکر را برای صنعت پرینت سه بعدی تبدیل به یک موقعیت برجسته می کند. فرآیند پرینت سه بعدی سیلیکون در ابتدا در تابستان گذشته اعلام شد، اما گزینه آماده برای بازار به طور قابل توجهی سریع تر است و فضایی ساده و موثرتر و طراحی فشرده دارد.

پرینتر سه بعدی سیلیکون

نحوه کار پرینت سه بعدی سیلیکون

در حال حاضر، صنایع خودروسازی و فضایی کاربران اصلی فناوری پرینت سه بعدی صنعتی هستند، اگرچه کاربردهای پزشکی از نظر محبوبیت به سرعت در حال رشد هستند. قابلیت پرینت سه بعدی با استفاده از سیلیکون در پزشکی، فناوری پرینت سه بعدی را برای این صنعت جذاب تر هم خواهد کرد. مخصوصا با توانایی تولید قطعات و اعضای مصنوعی شخصی سازی شده یا پیچیده که با استفاده از روش های تولید انبوه سنتی مانند قالب گیری تزریقی امکان پذیر نیست.

رئیس تحقیقات سیلیکون وکر، برند پاچالی که مسئول تیم ACEO بود می گوید: "در این انواع کاربرد، سیلیکونها می توانند ویژگیهای مطلوب خود را به خوبی نشان دهند. سیلیکون ها در برابر گرما مقاوم، در دمای پایین انعطاف پذیر، شفاف و زیست سازگار هستند. آنها می توانند به هر رنگی رنگ آمیزی شوند و استهلاک پایینی دارند. پرینتر سه بعدی سزی K Imagine مبتنی بر فناوری ACEO است و می تواند برای ساختن قطعات و مجموعه هایی با هندسه پیچیده و همچنین "محصولات غیرممکن" که پیش از این امکان تولید آنها نبود استفاده شود."

 

پرینتر سه بعدی سیلیکون

پرینت آزمایشی اولیه فرآیند ACEO

سیستم سری K Imagine , ACEO تولید نمونه های اولیه قطعات و اعضای مصنوعی سیلیکونی را به سرعت می سازد. فناوری ACEO به طراحان محصول، گزینه ها و امکانات تازه ای در توسعه محصولات جدید و موجود ارائه می دهد. فناوری پرینت سه بعدی، یک فرآیند بدون قالب گیری و قادر به تولید قطعاتی با پیچیدگی بیشتر از روش های تولید معمول است، لذا گزینه های طراحی و تولید بیشتری را موجود می سازد. علاوه بر این، فناوری پرینت سه بعدی فرآیند تولید قالب را حذف می کند، بنابراین شرکت ها می توانند تولید محصولات جدید را فورا آغاز کنند.

فن آوری ریزش روی موضع که توسط Imagine سری K ACEO استفاده شده است قطعات نهایی می سازد که تقریبا از قطعات تولید شده با قالب تزریقی غیرقابل تشخیص هستند. هد پرینتر قطرات ریز ماده سیلیکون را بر یک زیرلایه استریل می ریزد و پرینت را به مانند سایر فناوریهای پرینت سه بعدی لایه به لایه بالا می برد. سیلیکون مورد استفاده توسط سری K Imagine به نحوی فرمولسازی شده است که تک تک قطره ها پیش از آنکه فرآیند سخت کردن که با نور UV فعال می شود آنها را به هم وصل کند به سمت هم جاری می شوند. این فناوری، اجازه استفاده از ماده پشتیبان حل شدنی در آب را می دهد که هندسه های پیچیده، برآمدگی ها و شبکه های داخلی را ممکن می سازد.

پرینتر سه بعدی سیلیکون

فناوری نهایی ACEO قادر به پرینت های بی نهایت پیچیده است

همچنین وکر ACEO را به عنوان برند پرینت سه بعدی لاستیک های سیلیکونی، توسعه، مشاوره و خدمات در آگوست 2016 افتتاح خواهد کرد. این شامل افتتاح یک پورتال اینترنتی خواهد بود که مشتریان می توانند طراحی های سه بعدی خود را آپلود کنند تا خدمات پرینت سه بعدی سیلیکونی را قیمت گذاری کرده و سفارش دهند. بخش تولید و پرینت ACEO تولید قطعات سیلیکونی را مدیریت کرده و آنها را به مشتریان سراسر جهان ارسال می کند. علاوه بر این، تیم میان رشته ای ACEO شروع به ارائه مشاوره و خدمات توسعه خود برای طراحی و تولید قطعات سیلیکونی خواهد کرد.

در حالیکه هیچ تاریخی مشخص نشده است، وکر محوطه ACEO را نیز افتتاح خواهد کرد که یک مرکز فناوری است که مشتریان در آن قادر خواهند بود ایده های تولیدی خود را در آزمایشگاه پرینت باز امتحان کنند. این محوطه در نزدیکی اداره مرکزی در Burghausen آلمان قرار خواهد داشت. نمایشگاه تجاری K2016 از 19 تا 26 اکتبر 2016 در Düsseldorf آلمان روی خواهد داد. شما می توانید وکر را در طبقه نمایشگاهی در تالار 6، غرفه A10 ملاقات کنید.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست