پرینت سه بعدی مستقیم جواهرات سفارشی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

پرینت سه بعدی مستقیم جواهرات سفارشی

 

تا همین چند وقت پیش اگر شخصی به شما می‌گفت که می‌خواهد طلا پرینت کند، احتمالا با تمسخر به وی نگاه می‌کردید و می‌گفتید می‌تواند درخت پول هم بکارد. اما اکنون شما می‌توانید ادعا کنید که طلا پرینت می‌کنید و حتی برای بیانیه خود مدرک فیزیکی هم ارائه دهید. در واقع شما طلا را از هیچی درست نمی‌کنید، مواد همیشه وجود دارند، شما از یک پرینتر سه بعدی برای تبدیل آن مواد به جواهرات زیبا  یا سایر اقلام استفاده می‌کنید. هنوز هم این فناوری چیزی است که بسیاری از مردم حتی تصور هم نمی‌کنند که امکان آن وجود داشته باشد.

"جواهرات پرینت  شدۀ 3D" چندین سالی است که وجود دارند اما این اصطلاح تا حدی گمراه کننده است، چرا که اکثر شرکت‌ها قالب‌های طلا و جواهر را به صورت سه بعدی پرینت می‌کنند. این تکنیک مزایای زیادی دارد، اما در اکثر موارد مردم واقعا جواهرات فلزی سه بعدی پرینت نمی‌کردند تا این که دو سال پیش پرینتر جواهرات گرانبهای M 080 وارد بازار شد.

این پرینتر که توسط کاکس‌ان‌گولد و EOS طراحی شده است، اولین پرینتر لیزری فلزی مستقیم (DMLS) است که به طور مستقیم برای پرینت ساعت و جواهرات طراحی شده است و نیازی به قالب یا ریخته‌گری ندارد.

پرینت سه بعدی مستقیم جواهرات سفارشی

از زمان معرفی پرینت فلزی، کوکس‌ان‌گولد چندین پودر فلزی اضافی همتراز با مواد طلایی سنتی خود گسترش داده است ــ از جمله طلای قرمز، طلای سفید، نقره و پلاتین. فناوری و مواد آنها توجه چندین شرکت جواهرات و اشیاء قیمتی مانند تولید کننده جواهرات اتریشی بولتسترن را به خود جلب کرده است. این شرکت که در سال 1964 تاسیس شده است چندین دهه تجربه در طراحی و تولید جواهرات فلزی گرانبها دارد و اخیرا شروع به استفاده از پرینت سه بعدی در کنار سایر فرآیندهای سنتی تولید جواهرات کرده است.

در همین ماه شرکت بولتنشرتن اعلام کرد که آنها قصد دارند با شرکت کاکس‌ان‌گولد همکاری کنند و از پرینتر M 080 برای طراحی و پرینت سه‌بعدی جواهرات لوکس و سفارشی استفاده کنند.

ماری بولتنشرتن موسس و مدیر طراحی شرکت بولتنشرتن اعلام کرد "فقط با فکر کردن به ابعاد متعدد است که می‌توانیم طرح‌هایی ایجاد کنیم که از نظر عملی تقریبا پیچیده و غیرممکن هستند اما در عین به تلاش کمی نیاز دارند. ما با درک عمیق توانایی و قابلیت این ماشین توانستیم توپولوژی‌های جدید برند محصولات را ایجاد کنیم. همکاری مستقیم با شرکت کاکس‌ان‌گولد یک همزیستی و فرصت منحصر به فرد است که امکان درک بازخورد‌های بین طراحی، ماشین، مواد و محصول نهایی را به منظور بهینه‌سازی و توسعه فرآیند تولید فراهم می‌کند".

پرینت سه بعدی مستقیم جواهرات سفارشی

ماری بولتنشرین دختر اسون بولتنشترین است که این برند را در سال 1964 بنا نهاد و زمانی که وی سال گذشته زمام امور را به دست گرفت، کمپانی را در یک مسیر جدید با محوریت فناوری های جدید قرار داد. با توجه به تحصیلات عالی او در رشته معماری در لندن و برلین، ماری یک پیشینه قوی در طراحی محاسباتی و پرینت سه بعدی دارد، و همین منجر به شروع او در استفاده از این فناوری‌ها در کسب و کار شد. دیدگاه او که شامل ترکیب سبک کلاسیک با فناوری مدرن است منجر به یک خط تولید منحصر به فرد و گونه‌های جالب با تاثیر واضح از معماری و طبیعت شده است.

بولتنشرین نیز سرمایه‌گذاری خود در جواهرات پرینت شدۀ 3D را همانند سایر شرکت‌ها شروع کرد: قالب‌های پرینت سه بعدی و استفاده از آنها به عنوان گونه‌های جواهرات واقعی به روش سنتی. اکنون با استفاده از پرینتر سه بعدی گرانبهای M 080 آنها در میان فعالان حوزه طلا و جواهر ایستادگی بیشتری دارند و فناوری جدید را با هنر قدیم که چندین قرن وجود داشته است ترکیب کرده‌اند، اما هنوز هم دائما در حال تغییر و تحول هستند.

موفق باشید.

بهروز عبدی

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست