ساخت تخته موج سواری با پرینتر سه بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

 

ساخت تخته موج سواری با پرینتر سه بعدی

 

برای علاقه مندان به موج سواری، تخته ی موج سواری 2014 Trestle ، متعلق به موج سوار حرفه ای استرالیایی به نام Mick Fanning، یکی از بهترین تخته های موج سواری موجود است. براساس گفته ی Red Bull به راستی معادل یک ماشین مسابقه ای F1 در اقیانوس است. بنابراین، موقعی که Red Bull پیشنهاد همکاری به شرکت کانادایی خدماتی پرینت سه بعدی به نام Proto3000، در مورد ساخت این تخته ی موج سواری به روش پرینت سه بعدی را داد، با هیجان و اشتیاق این درخواست را پذیرفت.

روش های تولید تخته های موج سواری جاری شامل برش اسفنج و قالب گیری است. در این روش ها خطای انسانی بسیار امکان پذیر است. بنابراین ایده ی Red Bull این بود که به جای آن از تکنولوژی دیجیتال استفاده شود.

ساخت تخته موج سواری با پرینتر سه بعدی


Caius Tam از شرکت Proto3000 اینچنین به سایت persia33DPrinter.ir گفت: ایده ی این پروژه استفاده از یک مدل سنتی و ساخت آن با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی بود.در روش های جاری نیاز به بریدن اسفنج و قالب گیری است. جایی که خطاهای انسانی در آن دخیل است و نیاز به یک استعداد هنری است تا بتوان تقارن را در تخته ی موج سواری رعایت کرد. پرینت سه بعدی اساسا تمام این مشکلات و نیازها را برطرف می کند. این تکنولوژی به ما اجازه می دهد تا اشکال خیلی خاص و پیچیده طراحی کنیم.

تیم Proto3000 با استفاده از فیلامنت ABS-M30، یک پلاستیک حرارتی مستحکم، برای پرینت تخته ی موج سواری استفاده کرد. کل فرایند حدود 1 ماه زمان صرف کرد. بزرگترین چالش این ماجرا وزن تخته ی موج سواری بود. یک تخته ی موج سواری نمی تواند زیاد سنگین باشد. در غیر این صورت نمی تواند به درستی تعادل خود را برقرار کند و مانور بدهد.  درحالیکه این تخته ی موج سواری پرینت شده فقط یک نمونه ی اولیه بود، تیم تلاش کرد تا هر چقدر امکان دارد این تخته ی موج سواری را مشابه نمونه های واقعی بسازد. آنها قادر بودند تا با استفاده از روش الگوی لانه زنبوری برای شبکه ی داخلی این تخته، وزن آن را کاهش بدهند. ولی هنوز نسبت به ایده آل کمی سنگین تر بود.

در حالیکه این نسخه از تخته هرگز قرار نبود که در مسابقه استفاده شود ولی با موفقیت توانست در مسابقه ظاهر شود. و تیم در تلاش است تا تخته های موج سواری بهتری با استفاده از مدل Trestle بسازد. در حال حاضر آنها در حال آزمایش یک مرکز اسفنجی هستند تا با استفاده از آن بتوانند وزن تخته ی موج سواری را کاهش دهند.

ساخت تخته موج سواری با پرینتر سه بعدی


Tam توضیح می دهد: یک هسته ی حل شدنی برای نسخه های رایج ترجیح داده می شود زیرا باعث می شود وزن تخته کاهش پیدا کند. در آینده احتمالا از مواد و تکنولوژی مشابه ای برای پرینت چهارچوب و بدنه ی آن استفاده کنیم ولی در کل طراحی با استفاده از یک هسته ی حل شدنی و احاطه کردن آن با یک ماده ی الیافی به دور آن، و درزگیری، انجام می گیرد. نتیجه ی نهایی احتمالا، با استفاده ی حداقل مواد برای استحکام داخلی،  یک بدنه ی بدون درز و سبک باشد به طوری که بتوان از آن در کاربردهای حرفه ای استفاده کرد.

دو تخته ی ساخته شده کاملا شبیه به هم نیستند زیرا آنها با استفاده از دست ساخته می شوند. ولی پرینت سه بعدی می تواند این ماجرا را تغییر دهد. بدین معنی که اگر تخته ی موج سواری فردی شکسته شود می تواند یک نسخه ی کاملا مشابه آن را داشته باشد. براساس گفته ی Tam، توانایی های پرینت سه بعدی بسیار فراتر از تخته های موج سواری است و به تجهیزات ورزشی در تمام زمینه ها بسط داده می شود. این شرکت قبلا تجهیزات ورزشی دیگری مانند گوی استفاده شده در هاکی، را با استفاده از پرینت سه بعدی ساخته است.

ساخت تخته موج سواری با پرینتر سه بعدی


او ادامه می دهد: ما باور داریم که پرینت سه بعدی آینده ی بسیار درخشانی در صنعت ورزش دارد. نه تنها به عنوان قطعات و وسایل ارزان قیمت ، بلکه به عنوان بخشی از فرایند تولید و طراحی برای افراد حرفه ای. هر ورزشی که در آن یک برخورد مستقیم بین وسیله ی ورزشی و ورشکار وجود دارد مانند دوچرخه ، اسکی ، چوب های هاکی و غیره، بسیار از این دستاورد سود خواهد برد.

جدای از این موارد، یک تخته ی موج سواری واقعا شکیل و تمیز است و این یک حقیقت است.

برای دیدن جدیدترین اخبار و ویدئوهای مرتبط به پرینتر سه بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید:

aparat.com/Persia3dprinter

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست