ساخت انژکتورهای ماهواره با پرینتر سه بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

ساخت انژکتورهای ماهواره با پرینتر سه بعدی

 

تقریبا یک سال پیش، شرکت پرتاب کننده ی تجاری Vector Space Systems ، که توسط تیم اصلی SpaceX واقع در Tucson افتتاح شد، به صورت موفقیت آمیزی توانست نمونه ی اولیه ی ماهواره ی مختص گردش زیر مدار زمین خود را به نام P20، که انژکتور آن به طور کامل به وسیله ی تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته شده است، را پرتاب کند. این شرکت موقعی که پرتاب آزمایشی مدل مهندسی وسیله ی پرتاب Vector-R را فرستاد، از یک انژکتور پرینت شده ی دیگر استفاده کرد. این موشک کوچک به منظور حمل و انتقال بارهای کوچک به فضا، ساخته شد. این مدل از یک انژکتور پرینت شده و موتور یک زمانه ی Vector-R ساخته شد. این موشک، که از سایت Friends of Amateur Rocketry(FAR) در Mojave، کالیفرنیا ارسال شد، برای رسیدن به فاصله ی 4500 پا برنامه ریزی شد.

ساخت انژکتورهای ماهواره با پرینتر سه بعدی

 

Jim Cantrell، موسس و مدیر اجرایی Vector گفت: سال 2017 واقعا یک سال بزرگ برای Vector بوده است زیرا ما به آزمایش مدل های موتوری وسایل کامل ادامه می دهیم تا بدین روش قابل استفاده بودن و بهره برداری از آنها در پروازها را به اثبات برسانیم. موفقیت این آزمایش نه تنها استانداردهای توسعه ی پویا و سریع وسایل پرتاب ما را تعیین می کند، بلکه همچنین ماموریت ما را برای ایجاد تحول در صنعت فضانوردی و افزایش سرعت چرخش به دور مدار، را فراتر می برد.

موشک Vector-R یک وسیله ی کامل برای ارسال ماهواره های ریز است، زیرا به طور ویژه برای ارسال بارهای تا وزن 130lbs تا پایین مدار زمین، طراحی شده است. ماهواره های ریز یک شاخه ای از ماهواره های کوچک، با وزن بین 22 تا 220lbs، هستند؛ ماهواره های CubeSats پرینت شده ی کوچک، اغلب در این طبقه قرار می گیرند. این فضاپیماهای کوچک برای آژانس های فضایی و شرکت ها برای کاربردهایی مانند ارتباطات و تصویر برداری از زمین، مورد توجه هستند، ولی اغلب تنها به همراه راکت های بزرگتر در بارهای بزرگتر به فضا ارسال می شوند. ولی Vector می خواهد این را تغییر بدهد و متصدیان ماهوراه های ریز را قادر سازد تا بتوانند این ماهواره ها را بدون نیاز به اتکا به ماهواره های بزرگتر و بارهای بزرگ، به فضا ارسال شوند.

ساخت انژکتورهای ماهواره با پرینتر سه بعدی

موشک ماهواره ی ریز Vector-R متعلق به Vector Space Systems، تصویر، قبل از ارسال آزمایشی در Mojave در کالیفرنیا را نشان می دهد


بر اساس وبسایت Vector، Vector اولین وسیله ی پرتاب ساخته شده به صورت انحصاری برای بازار ماهواره های ریز(microsatellite) است. این وسیله متناسب با اندازه ی نسل جدید ماهواره های ریز است و قابلیت دسترسی مطمئن و متداول تری به مدار، فراهم می کند.

Vector برنده ی یک بورسیه از برنامه ی فرصت های پرواز هیات ماموریت، تکنولوژی و علوم ناسا (STMD) شد. که از آن برای کمک به توسعه ی انژکتور موتور پرینت شده ی خود، استفاده می شود. این برنامه در مرکز تحقیق پرواز Armstrong ناسا در فلوریدا، هدایت می شود که وظیفه ی آن انتخاب بهترین تکنولوژی های ابداعی از دولت، دانشگاهها و صنعت، مانند Vector، و آزمایش آنها در وسایل پرتاب تجاری، است.

با استفاده از بورسیه ی STMD، Vector قادر بود که انژکتورهای موتور پرینت شده ی خود را طراحی و آزمایش کند. با تکنولوژی پرینت سه بعدی، می توان انژکتورها را با قیمت و زمان کمتر تولید کرد. این ابزار Vector در قالب یک وسیله ی بهم چسبیده و واحد پرینت شد، به جای قطعات جداگانه که نیاز به چسباندن دارند.

ساخت انژکتورهای ماهواره با پرینتر سه بعدی

موشک Vector-R توسط Vector Space Systems در اولین پرتاب آزمایشی در حال پرتاب از Mojave، کالیفرنیا

 

John Peugeot، مدیر پروژه ی additive manufacturing سه بعدی، کسی که در حال همکاری با Vector برای انژکتور موتور پرینت شده است، گفت: با این عملیات موفقیت امیز انژکتور تولید شده به صورت پرینت سه بعدی، ما حالا، بلوغ و رشد این تکنولوژی را به سمت وسایل پرتاب کوچک حرکت داده ایم. این یک گام حیاتی در حرکت سخت افزار AM فراتر از آزمایش آزمایشگاهی و به سمت تایید برای کاربردهای دنیای واقعی، است.

Vector یک پرواز آزمایشی دیگر برای راکت Vector-R برای این تابستان برنامه ریزی کرده است، و امیدوار است که پرتاب های تجاری را در سال 2018 آغاز کند چرا که اخیرا یک برنامه برای ارسال موشک از Complex 46 در ایستگاه فضایی Cape Canaveral فلوریدا، که تحت نظر آژانس فضایی فلوریدا اداره می شود، را اعلام کرده است. این شرکت اهداف دقیق و جزئب برای خود قرار داده است به طوری که تا سال 2019 بتواند حدود 12 پرتاب تجاری با Vector-R انجام بدهد و در صورت رسیدن به ظرفیت پرتاب کامل تا 100 پرتاب در هر سال. به علاوه، Vector همچنین در حال حاضر بر روی موشک Vector-H(Vector Heavy) کار می کند. این موشک قابلیت حمل بارهایی تا وزن 275lbs تا زیر مدار زمین را دارد.

برای دیدن جدیدترین اخبار و ویدئوهای مرتبط به پرینت سه بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید:

aparat.com/Persia3dprinter

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست