ارتقای پرینترهای سه‌بعدی فلزی با دانش سیالات و لیزر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
شنبه ، 16 شهریور 1398 ، 00:42

 

شرکت جنرال الکتریک در حال بهبود و ارتقاء پرینترهای سه‌بعدی فلزی با دانش سیالات و لیزر است.


شرکت جنرال الکتریک در تلاش است تا دانش خود را در زمینه‌ی سیالات و لیزها برای یافتن راه‌حل‌های پرینت سه‌بعدی بکار گیرد. مارشال جونز، محقق لیزر در جنرال الکتریک بر روی بهبود لیزرها برای پرینت سه‌بعدی متمرکز است.

 


 

بر کسی پوشیده نیست که خارق‌العاده‌ترین نوآوری‌ها -در پرینت سه‌بعدی و هر چیز دیگری- اغلب از طریق کار گروهی به دست می‌آید؛ و جنرال الکتریک، یک شرکت چندملیتی با زمینه‌های کاری مختلف مانند مهندسی، تکنولوژی و تحقیق علمی، شاید بهتر از هر کس و هر جای دیگر برای همکاری مناسب باشد.

در جدیدترین نسخه گزارش جنرال الکتریک، تاد آلهارت از مرکز تحقیقات جهانی جنرال الکتریک توضیح می‌دهد که تا چه اندازه جنرال الکتریک دانش‌ خود را در سیالات و لیزر گرد هم می‌آورد تا تجهیزات ساخت افزایشی بهتری را تولید کند.

دلیل ادغام دانش لیزر و سیالات ساده است. لیزرها برای بیشتر فرایندهای پرینت سه‌بعدی فلزی مانند DMLS ، SLM و DMLM مورد نیاز است، ولی محیطی که در آن لیزرها می‌توانند کار کنند باید به میزان زیادی از نظر تشعشعات گازی و دیگر عوامل کنترل شده باشند.

وسیم فیدی سرپرست تیم تحقیقاتی تولید افزایشی برای تکنولوژی دستگاه در مرکز تحقیقات جهانی جنرال الکتریک، توضیح می‌دهد: اگر این مسئله فقط ادغام لیزرهای با توان بالاتر بود، این کار ساده بود. ولی در طول فرایند پرینت تشعشعات زیادی وجود دارد که مانع انجام این کار می‌شود.

خوشبختانه، حوزه‌ وسیع تحقیق که در جنرال الکتریک وجود دارد بدین معنی است که تیم‌های مسئول توسعه‌ی لیزر دارای دانش بسیار نزدیکی در زمینه جریان گاز و دیگر علوم هستند.

این فقط یکی از دلایلی است که چرا مالکیت شرکت‌های Concept Laser و Arcam توسط جنرال الکتریک موفقیت‌آمیز است: به قول آلهارت، جنرال الکتریک پر است از دانشمندانی که جریانات هوایی از طریق گاز، بخار و توربین‌های بادی را مورد بررسی قرار می‌دهند و بخصوص موتورهای جت و این دانشمندان می‌توانند به تیم‌های تولید افزایشی کمک کنند تا محیط‌های جریان گازی پرینترهای سه‌بعدی را کامل کند.

 


برای کمک کردن به آن‌ها در توسعه‌ لیزر مخصوص پرینت سه‌بعدی، تیم فایدی اخیراً با تیم‌های ایرودینامیک و دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) در آزمایشگاه‌های جنرال الکتریک در نیسکایونا در نیویورک و مونیخ در آلمان همکاری کرده است.

فایدی می‌گوید: سؤال از پرینترهای فلزی سه‌بعدی این است که چطور می‌توانم جریانات گاز را طوری کنترل کنم که به من اجازه بدهد تا توان لیزرها را در این دستگاه‌ها فراتر از چیزی که امروز وجود دارد افزایش دهم؟ اگر بتوانیم آن را حل کنیم، می‌توانیم به‌طور عمده‌ای سرعت پرینت و کیفیت ماشین‌هایمان را کنترل کنیم.

پس جنرال الکتریک چقدر به رسیدن به جواب این سؤال نزدیک است و باعث خواهد شد که به‌صورت بالقوه نسل جدید پرینترهای سه‌بعدی فلزی را تولید کند؟ جواب دادن آن در حال حاضر سخت است، ولی شواهد و مدارک نشان‌دهنده‌ این است که این شرکت در شرایط خوبی است که آن را انجام دهد.


برای دیدن جدیدترین ویدئوهای مرتبط به پرینت سه‌بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید.

 

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست