تأثیر پرینت سه‌بعدی بر کاهش مصرف نفت مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
چهارشنبه ، 20 شهریور 1398 ، 03:59

 

تأثیر پرینت سه‌بعدی بر کاهش مصرف نفت!


امروزه نفت مهم‌ترین نقش را در زندگی مردم و اقتصاد کشورها ایفا می‌کند. تأثیرات منفی نفت بر روی محیط ‌زیست بر هیچ‌کس پوشیده نیست. به‌علاوه اینکه، این انرژی پایان‌پذیر است. ازاین‌رو سایر انرژی‌ها از قبیل انرژی خورشیدی و بادی جایگزین بسیار مناسبی برای نفت می‌باشند.

 


شاید در ذهن شما این پرسش مطرح شود که در این میان جایگاه پرینت سه‌بعدی کجاست! بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات برای تهیه قطعات مورد نیاز خود، هرچند ساده، مجبور هستند که آن را از بیرون مجموعه یا حتی از بیرون از کشور سفارش دهند و این نیازمند حمل و نقل توسط کشتی یا هواپیما و در نتیجه مصرف سوخت می‌باشد. درحالی‌که می‌توان با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی وسایلی که ساده ولی درعین‌حال کمیاب یا نایاب هستند را طراحی کرد و نیاز خود را برطرف نمود. مواد مورد نیاز برای ساخت مدل‌های سه‌بعدی مواد تجدید پذیر هستند و آسیبی به محیط ‌زیست وارد نمی‌کنند؛ بنابراین می‌توان بدون مصرف نفت و مشتقات آن کالاهای مورد نیاز خود را ساخت.

انرژی خورشیدی و بادی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی می‌تواند بسیار ساده‌تر مورد استفاده قرار گیرد. ساخت پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی یا با کمک آن می‌تواند مصرف نفت را به‌شدت کاهش دهد. در صنعت اتومبیل‌سازی به جای استفاده از قطعات ساخته شده از نفت می‌توان از قطعات پرینت سه‌بعدی استفاده کرد.

 


برای دیدن جدیدترین ویدئوهای مرتبط به پرینت سه‌بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید.

 

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست