ترمیم قسمت‌های آسیب‌دیده نخاع با بکارگیری پرینتر سه بعدی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
سه شنبه ، 26 شهریور 1398 ، 06:56

 

یک دانشجوی دکتری در موسسه تکنولوژی استیونز بست‌های 8 سانتی‌متری با پرینتر سه‌بعدی ساخته است.

 


 

مزایای پرینت سه‌بعدی در تمام زمینه‌ها به اثبات رسیده است. پرینت سه‌بعدی باعث شده است که فرایند تولید به استقلال برسد. بدین صورت که یک پرینتر می‌تواند بسیاری از قطعات مورد نیاز را بسازد و نیازی به خرید آن‌ها نداشته باشد. همچنین با استفاده از پرینتر سه‌بعدی ساخت بسیاری از قطعات، طرح‌ها، سخت‌افزارها و غیره که قبلاً امکان‌پذیر نبود، ممکن شده است .

با استفاده از ساخت یک بست پرینت شده با پهنای 1.25 اینچ، در موسسه تکنولوژی استیونز، سرعت رشد دوباره و ترمیم جراحات قسمت نخاعی افزایش یافته است. این قطعه توسط یک دانشجوی دکتری مهندسی پزشکی در موسسه استیونز ساخته شد. سال‌ها تجربه او در آسیب‌شناسی نخاع، از زمانی که دانشجوی سال دوم بوده است باعث شده که به دانش مورد نیاز در ساخت این قطعه برسد .

تونی والدویت استاد مهندسی پزشکی در موسسه استیونز و مشاور این طرح در رابطه با این دستاورد چنین می‌گوید: من مطمئنم که این وسیله به خوبی کار خواهد کرد. ما نمی‌دانستیم این وسیله تا این حد می‌تواند سودمند باشد.

 


تکنولوژی و شیوه‌های پیشرفته‌ای که توسط ماگلاراس بررسی شده‌اند، به کاشتن سلول‌های بنیادی به دست آمده از بیمار، در بدن، کمک می‌کند. با استفاده از بسته‌ای ساخته‌شده سلول‌ها می‌توانند به مدت یک ماه خارج از بدن زندگی کنند و درون سلول‌های استخوان رشد و نمو کنند. با استفاده از این روش می‌توان برای هر بیمار مناسب ساختار بدنش، کار معالجه را انجام داد زیرا این بست‌ها (scaffolds ) می‌توانند بسته به تراکم استخوان‌های هر بیمار سفارش و طراحی شوند. شکل و دوام این بست‌ها چیزی است که محققین روی آن تمرکز کرده‌اند و بارها شکل آن را اصلاح کرده‌اند.

ماگلاراس چنین می‌گوید: این یک ترکیب پیچیده است و درست انجام دادن آن کمی سخت است. پیدا کردن یک پرینتر سه‌بعدی که بتواند این طراحی پیچیده را به‌درستی انجام بدهد چالشی دیگر است. هنگامی که کار پرینت آن تمام شد ما به همدیگر نگاه کردیم و فهمیدیم آن چیزی است که می‌خواهیم.

 


والدویت توضیح داد که کیفیت مکانیکی بست فراتر از انتظارات او بود زیرا همچنان که ماگلاراس بار بیشتری روی آن قرار می‌داد باعث می‌شد که بست فشرده‌تر شود و نه اینکه بشکند.

ماگلاراس: "چیزی که این محصول را خاص می‌کند توانایی تحمل بارهای سنگین‌تر از چیزی است که نخاع انسان نیاز به آن دارد. هیچ یک از بست‌هایی که تا به حال دیده‌ام با این وزن سبک مقاومت این‌چنینی ندارند. زمانی که سلول‌ها به‌طور کامل رشد می‌کنند شبیه کاشت یک قطعه از استخوان سفارشی خواهد بود زیرا از سلول‌های شخص بیمار به وجود آمده است. در تئوری، هیچ‌گونه خطر مربوط به سلامت و ایمنی در طول فرایند وجود ندارد".

مسئول قسمت مهندسی و طراحی شرکت جوهانسون می‌گوید: "این پروژه مبتکرانه، الهام‌بخش و پر از امید برای بیمارانی است که از جراحات مربوط به ستون فقرات رنج می‌برند. همچنین، تکنولوژی‌های نوظهور را به هم پیوند می‌دهد، بطوریکه به‌سرعت بتوان مراقبت پزشکی را برای هر فرد به‌طور اختصاصی انجام داد. ما در شرکت جوهانسون تلاش می‌کنیم که زندگی بیمارانی که محصولات ما را استفاده می‌کنند بهبود ببخشیم. این پروژه به‌خوبی با اصول اولیه ما مطابقت دارد.

 

 

برای دیدن جدیدترین ویدئوهای مرتبط به پرینت سه‌بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید.

 

 

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست