پرینت سه‌بعدی و ساخت خانه مسکونی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
شنبه ، 13 مهر 1398 ، 02:20

 

پرینت سه‌بعدی و ساخت اولین خانه مسکونی

 


 

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر داشتن یک خانه است. معمولاً وقتی صحبت از ساخت خانه می‌شود پول هنگفت و ماه‌ها تلاش بی‌وقفه برای ما تداعی می‌شود که انسان را کمی از داشتن آن دلسرد و مأیوس می‌کند. هرچند تکنولوژی‌های جدید مانند دیوارهای آماده و از پیش ساخته زمان خانه‌سازی را کاهش داده است ولی برکسی پوشیده نیست که این نوع خانه‌سازی آن کیفیت مطلوب و مورد دلخواه ما، از نظر عایق صوتی و مسائل مربوط به استحکام را نمی‌تواند داشته باشد.

پرینت سه‌بعدی در این حوزه نیز کلید حل مشکل است. پرینت سه‌بعدی به دلیل قابلیت انعطاف‌پذیری خود در هر زمینه‌ای می‌تواند باعث پیشرفت آن باشد.

در پروژه‌ای که اخیراً انجام شده است در سردترین زمان سال در دمای 35- درجه برای اولین بار یک خانه مسکونی با روش پرینت سه‌بعدی در عرض 24 ساعت و با کوچک‌ترین دخالت انسانی ساخته شد.

 


به دلیل اینکه بتن در دمای پایین‌تر از 5 درجه عملکرد خود را از دست می‌دهد، در این شرایط یک محفظه‌ به دور محل ساخت خانه کشیده شد تا دمای مورد نیاز برای کار ساخت فراهم شود.

پس از ساخت دیوارها نوبت به سقف خانه می‌رسد. برای این کار سقف به‌طور جداگانه ساخته می‌شود و سپس به روی دیوارها جوش داده می‌شود. با این کار سقف از استحکام بیشتری برخوردار خواهد شد و توانایی تحمل برف‌های بسیار سنگین را نیز خواهد داشت. به‌طوری که به هیچ وجه از نظر استحکام از سقف‌های عادی ضعیف‌تر نباشد.

 


 

چندین تیم و شرکت در ساخت این خانه‌ی 38 متر مربعی همکاری داشتند. به طور مثال یک تیم مسئولیت سفیدکاری و رنگ‌کاری ساختمان را به عهده داشتند، یک تیم مسئولیت نصب پنجره‌های عایق و هوشمند را و همچنین عایق تمام محفظه‌ها را به عهده گرفت. شرکت سامسونگ برای وسایل الکترونیکی و نصب آن‌ها در خانه و غیره.

 


ساختن یک خانه مسکونی مستحکم در طول یک روز می‌تواند شبیه یک معجزه باشد! ولی با پرینت سه‌بعدی این کار انجام‌پذیر است. قیمت این خانه نزدیک 10000 دلار می‌باشد که این قیمت شامل نصب سقف، رنگ‌کاری، پنجره‌ها، عایق‌کاری‌ها و... می‌باشد.

این پرینتر نسبتاً به‌راحتی قابل‌حمل است و در کمتر از یک ساعت می‌تواند آماده به کار شود.

 


برای دیدن جدیدترین ویدئوهای مرتبط به پرینت سه‌بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید.

 

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست