سه مزیت عمده پرینت سه‌بعدی برای صنعت مبلمان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
اخبار
سه شنبه ، 16 مهر 1398 ، 06:36

سه مزیت عمده پرینت سه‌بعدی برای صنعت لوازم خانگی


از طراحی تا تولید، پرینت سه‌بعدی توجهات را به سمت صنعت تولید مبلمان می‌کشاند. تولیدکنندگان، طراحان و فروشگاه‌ها از فناوری‌های پرینت سه‌بعدی استفاده می‌کنند تا اشکال جدیدی از مبلمان، لوازم جانبی، اتصالات و قطعات جایگزین را تولید کنند. در اینجا جالب‌ترین راه‌هایی که صنعت مبلمان از پرینت سه‌بعدی بهره می‌برد آورده شده است.


نمونه‌سازی و تولید نهایی در اندازه کامل

با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی مقیاس بزرگ و نرم‌افزارهای پیشرفته CAD ، اکنون می‌توان طرح‌های کاربردی پیچیده‌ای را در یک زنجیره فرآیند کاملاً دیجیتال ایجاد کرد. این توانایی در طراحی و تکرار سریع می‌تواند به کشف اشکال جدید و پیچیده بپردازد. چهارپایه‌های اوک و ترا مثال‌های خوبی هستند که هر دو با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی نوع اول BigRep ساخته‌شده‌اند. حجم ساخت بزرگ تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا به سرعت این چارپایه ها را چاپ کرده و طرح‌ها را با استفاده از یک ماده واحد بدون نیاز به مونتاژ قطعات تولید و به صندلی‌های کاربردی تبدیل کنند.

مثال دیگر نمونه کارهای مبلمان و طرح‌های صندلی طراح لیلیان وان دائل است. "پروژه صندلی نرم" او دارای ویژگی جالبی به نام "بیومیمیکری" است و از میکروارگانیسم‌ها و ساختار آن‌ها الهام می‌گیرد. این صندلی می‌تواند از یک جنس ساخته شده باشد، هم محکم و انعطاف‌پذیر باشد و هم از استفاده از فوم یا چسب در فرایند تولید جلوگیری می‌کند.

 


 

برخلاف مثال‌های فوق، طراح اسکاتلندی، جان کریستی قطعات یک مبلمان سنتی را با بهره‌گیری از اتصال‌دهنده‌های پرینت شده سه‌بعدی می‌سازد. او این اتصالات را با یک پرینتر سه‌بعدی رومیزی چاپ می‌کند. این امر به سازندگان این امکان را می‌دهد تا قطعات کوچک را چاپ کرده و آن‌ها را به هم متصل کنند، حتی در یک دستگاه با حجم ساخت نسبتاً محدود.

 


 

 

قطعات یدکی و ابزارآلات

یكی از مهم‌ترین مزایای پرینت سه‌بعدی در انواع صنایع، توانایی آن برای تولید در صورت وجود تقاضا است. این امر به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا ابزارها و قطعات کوچک‌تر قابل تعویض را در صورت وجود درخواست تولید کنند و به آن‌ها امکان می‌دهد که این موارد را از خط تولید حذف کنند و از هزینه‌های ذخیره‌سازی چنین محصولاتی خودداری کنند. این مسئله در مورد صنعت مبلمان نیز صادق است، جایی که محصولات بزرگ دارای اجزای کوچک و اساسی هستند که مرتباً خراب می‌شوند.

شرکت مبلمان اشلی اخیراً اظهار داشت كه آن‌ها در حدود 700 قطعه پرینت شده سه‌بعدی در كارخانه خود در ویسكانسین استفاده می‌کنند كه در كنار روبات‌های صنعتی و دستگاه‌های CNC كار می‌کنند. با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی Formlabs، آن‌ها با چند نمونه شروع به کارکردند که در غیر این صورت به دلیل اتکا به فروشندگان بین‌المللی نیاز به زمان انتظار زیادی دارد. این روش هم از نظر زمان عرضه مناسب بود و هم برای اقتصادی کردن کار نیز عالی بود.

 


 

 

 

ارزش افزوده برای افراد معلول

 

 

پرینتر سه‌بعدی برای افراد دارای معلولیت می‌تواند مسئله‌ای بااهمیت بسیار بالایی باشد. مبتلایان به بیماری‌های عصبی یا جسمی به سختی می‌توانند دستگیره در را بچرخانند و باز کنند. خوشبختانه پرینتر سه‌بعدی راه‌حل‌هایی را برای این موضوعات ارائه می‌دهند.

سفارشی‌سازی در حال حاضر به ایجاد صندلی‌های راحت‌تر و بافته‌ای بهتر مبلمان کمک می‌کند. شرکت IKEA این مسئله را انجام داده است و به مردم این امکان را می‌دهد تا قطعاتی که فعالیت روزانه خود را آسان‌تر می‌کنند چاپ کنند.

سفارشی‌سازی همچنین می‌تواند با ایجاد مبلمان متناسب با مشخصات دقیق هر کس، به شهروندان سالخورده سود برساند. پرینت سه‌بعدی به‌طور مداوم سطح جدیدی از راحتی، مواد جدید و سطوح جدید سفارشی‌سازی را ارائه می‌دهد که برای کسانی که بیشترین نیاز به آن را دارند ارزش افزوده ایجاد می‌کند.

 

 

 

برای دیدن جدیدترین ویدئوهای مرتبط به پرینت سه‌بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید.

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست