پسربچه‌ی 6 ساله ایمپلنت استخوان جناغ سینه‌ی پرینت شده دریافت می‌کند تا به کمک آن مشکل قلبی مادرزادی خود را حل کند مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
دوشنبه ، 20 آبان 1398 ، 08:44

پسربچه‌ی 6 ساله ایمپلنت استخوان جناغ سینه‌ی پرینت سه بعدی شده دریافت می‌کند تا به کمک آن مشکل قلبی مادرزادی خود را حل کند


یک تیم از پزشکان از مرکز پزشکی کودکان شانگهای به صورت موفقیت‌آمیزی یک محفظه‌ی جناغ سینه‌ی پرینت سه بعدی شده را درون یک پسربچه‌ی شش‌ساله با یک مشکل مادرزادی نادر، ایمپلنت کرد. این مرکز پزشکی زیر نظر دانشکده‌ی پزشکی در دانشگاه شانگهای است. 

ابو، یک پسربچه‌ی شش ساله از استان زینجیانگ چین، به همراه یک مشکل مادرزادی نادر در جناغ سینه‌اش متولد شد. این مشکل باعث شده است که قلب او در فضای بین کبد و دیگر اندام‌ها آویزان بماند. این وضعیت خطرناک که با نگاه کردن به قفسه‌ی سینه‌ی بچه مشخص است، منجر شد که دکترها بر این عقیده باشند که ابو تنها تا سن 2 سالگی زنده خواهد ماند.

با این حال، شش سال بعد ابو هنوز زنده است، اگرچه او هنوز از این مسئله رنج می‌برد. برای نگه‌داشتن این بچه در شرایط ایمن، مادرش او را از انجام خیلی از کارهایی که دیگر بچه‌ها انجام می‌دهند، مانند ورزش و بازی، دور نگه داشته است. شرایط بسیار حساس او، مانع رفتن او به مدرسه شده است.

ماه قبل، مشکل ابو به دکتر ژانگ لی از مرکز پزشکی کودکان شانگهای، کسی که به همراه یک تیم ویژه، برنامه و طرحی درست کرد که این کودک را معالجه و نجات دهد.

 


 

در 17 جولای، ابو و مادرش به مرکز پزشکی کودکان شانگهای برای یک مشاوره با متخصصان بیماری‌های قلبی، مراجعه کردند. این تیم کشف کرد که ابو از 5 نقص مختلف رنج می‌برد و این مشکل وضعیت او را یکی از نادرترین نقص‌های قلبی که تا به حال مشاهده کرده‌اند می‌کرد (نزدیک 200 مورد گزارش شده است).

علاوه بر نقص‌های مربوط به جناغ سینه‌ی او، ابو همچنین یک مشکل در قسمت درونی قلبش داشت.

در حالیکه بهترین زمان برای انجام عمل بر روی کسی با این‌چنین مشکل بین سن یک تا دو سال می‌باشد، دکترها اعتقاد داشتند که امید برای ابو وجود دارد. همچنانکه او یک وضعیت پایدار با اشباع اکسیژن 90 درصد را نشان داد. هدف این کار محافظت از قلب این بچه به‌وسیله‌ی یک بدنه‌ی جناغ سینه‌ی پرینت سه‌بعدی شده، به‌وسیله‌ی ساخت یک محفظه به دور قلب، بود.

 


این محفظه‌ی جناغ سینه پرینت سه‌بعدی شده به‌وسیله‌ی ماده‌ی PEEK که سازگار با سیستم بدن هست و به‌طور ویژه برای اندام ابو طراحی شد. بر اساس گفته‌ی دکترها، این ماده به دیگر اندام‌ها و بافت ها به‌سادگی نمی‌چسبد و آن را مناسب این راهکار و معالجات بعدی می‌کند.

این ایمپلنت به‌تازگی به اتمام رسید و پزشکان می‌گویند که یک موفقیت عالی بود، اگرچه آن‌ها مجبور خواهند بود تا به دست آمدن بهبود این بچه به‌صورت منظم او را مورد بررسی قرار دهند. انتظار می‌رود که ابو در آینده‌ی نزدیک شروع به رفتن به مدرسه کند.

برای دیدن جدیدترین اخبار مرتبط به پرینت سه‌بعدی از کانال ما در آپارات دیدن کنید.

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست